Terhesseg derekfajas. Hátfájás terhesség alatt

Segítünk elkerülni a terhesség alatt fellépő hátfájást. A terhesség alatti hátfájás igazi oka az ínszalagok lágyulása, mivel a testnek fokozatosan fel kell készítenie magát a szülésre.
Derékfájás terhesen Mi a derékfájás oka terhesség alatt és mivel tudjuk csökkenteni? Különösen a terhesség harmadik trimeszterében az vesszük észre, hogy egyre többször és többet terhesseg derekfajas a hátunk és már sehogy se jó: se állni, se ülni, se feküdni. Miért van ez így és lehet-e valamit tenni ellene?
Szerencsére több olyan hatásos módszer is létezik, amelynek köszönhetően hatékonyan megelőzhetjük, illetve enyhíthetjük a fájdalmat anélkül, hogy gyógyszerhez nyúlnánk. Mi okozza a derékfájást várandósság alatt? A csontok egymáshoz ízületekkel és szalagokkal kapcsolódnak.
A fájdalomnak a szakemberek szerint több fiziológiai oka is van: - A relaxin nevű hormon hatása miatt a kötőszövet, a szalagok és az terhesseg derekfajas tok fellazul, a medence és a keresztcsont tágul, a gerinc és a nagyízületek stabilitása csökken.
A derékfájás kialakulásában nagy szerepük van a meggyengült hasizmoknak, mert ez az izom támasztja elölről a terhesseg derekfajas. A deréktáji fájdalmak kialakulásában ugyanolyan jelentőségük van a hasizmoknak, mint a hátizmoknak.
Mindeme változások a gerinc deréktáji szakaszának fokozott görbületét okozzák, ami nagyobb terhelést ad a kisízületeknek és a porckorongoknak, állandó fájdalmat teremtve és fenntartva.
Terhesseg derekfajas vízben a felhajtó erő hatására kerekebb lesz a pocak, nem nyomódnak a méh és a magzat vérellátásáról gondoskodó erek, így több oxigénhez jut a baba.
Az izom, ín és testtartás korrigálására használják.
Kismamáknál a helyes testtartás megőrzését és a hátizmok munkáját segítheti, valamint tehermentesítheti a hasizmokat. A szalag nincs átitatva semmilyen gyógy készítménnyel, hatását a ragasztási, vágási stb.
A terhesség korai felismerése
A szalagot gyógytornász ragasztja fel ami napig is a bőrön tud maradni. A kezelés sűrűsége kb.
Napközben, célszerű az ülő- és álló testhelyzetet annyiszor váltogatni, ahányszor azt testünk igényli és ülés közben is igyekezzünk a lábunkat vízszintesen vagy legalábbis a talajnál magasabban lévő tárgyon nyugtatni.